Jmenuji se Petra a ve svém životě plním spousty rolí. Jsem především mámou 4 dětem, manželkou svému muži, dcerou, kamarádkou...ale nejvíc jsem sama sebou, ženou, která více a více plyne s rytmem přírody. Moudrá matka příroda mě očarovala, probudila ve mě mé vášně, touhy a sny a tak si nejeden z nich plním. Mám ráda jednoduchost a přirozenost a to přírodní kosmetika splňuje, na 100%. Vítám vás v obchůdku, který je zhmotněným snem :)

Jak to všechno začalo?

S přibývajícím počtem dětí se začal měnit můj životní styl, postoje, vnímání a citlivost. Nejen že jsem změnila přístup sama k sobě i dětem, ale zjišťovala jsem, že mi klasické, běžně dostupné kosmetické výrobky přestávají vyhovovat. Vzhledem k tomu, že jsem často kojila a byla těhotná, přirozeně jsem začala být více vnímává k vůním, které běžná konveční kosmetika obsahuje. V ruku v ruce šlo pak i zjištění, jaké látky obsahuje. Začala jsem tedy postupně měnit produkty v koupelně. Oblíbila jsem si přírodní kosmetiku, kterou jsem si objednávala z jiného e-shopu. Časem se přidávaly k objednávkám i kamarádky a známí. A tak jednou nastal moment, kdy se zrodila vidina mít vlastní eshop s přírodní kosmetikou a možnost mít i kamennou malou prodejnu, která v Šumperku chybí.

Název Voním Přírodou přišel nečekaně u vaření v kuchyni. Tam mě mimochodem přichází ty nejlepší vnuknutí :)

Má vize je vcelku jednoduchá a čistá, mít na eshopu opravdu kvalitní, nefalšovanou přírodní kosmetiku, která se neschovává pod falešnými reklamními triky a její výrobci jsou nejlépe z naší české a slovenské krajiny.

Další mojí vizí je, aby výrobky, které zde nakoupíte, byly baleny do recyklovatelných obalů, v co nejmenší míře v plastových obalech a pokud ano, aby byly pro přírodu co nejmíň zátěžové, případně, aby je bylo možno vrátit a znovu nechat naplnit. 

Výrobky nevybírám nahodile, ale pečlivě prozkoumávám jejich složení, zjišťuji a testuji na sobě, zda splňují parametry, které jsem sama sobě slíbila a které s radostí a s klidem na srdci mohu šířit dál.

Je úžasné zjišťovat, kolik lokálních výrobců se přírodní kosmetice věnuje a neméně zajímavé jsou i příběhy, které je provází. Samotní výrobci pečlivě vybírají suroviny na výrobu svých produktů, jako jsou cenné oleje, bambucké a kakaové máslo, jíly, maceráty, byliny..spousta i v bio kvalitě.

Vnímám, že vzájemná podpora malých výrobců má své kouzlo. Miluji, když mohu lehce nakouknout pod pokličku jejich příběhu, jak která značka vznikla a kdo za ní stojí. Jsou to velké míře jednotlivci, žijící svůj sen.

Když dojde voňavý balíček, já se v něm přehrabuji, čichám a rozplývám se blahem, zastaví se čas a jsem jen já a vůně přírody, přetavená do jiné podoby. Pro mě, ženu, báječný zážitek :)

A tak i vás z celého srdce zvu, nakoukněte i vy, pod pokličku, nechte se očarovat blahodárnou a lahodící kosmetikou, která nejen vašemu tělu vykouzlí úsměv :)

Pojďte se ponořit do vůně přírody!

Petra