REZENZE  Mylo – Toner s kyselinou hyaluronovou „Růžová rosa“

REZENZE Mylo – Toner s kyselinou hyaluronovou „Růžová rosa“

Každopádně nějaké fešné fotky z prázdnin ještě vyberu na oživení chroustích stránek, protože letošní dovolenka se prostě vydařila na milion procent a nutně si potřebuju uložit do rubriky „Cestování“ nějakou tu článkovou vzpomínku. Dneska to ale o toulkách po jižních krajích nebude, protože mám nachystané úplně jiné téma. Kosmetické. Vzala jsem s sebou na výlet toner Mylo s kyselinou hyaluronovou s názvem Růžová rosa, který mám z e-shopu Voním přírodou.

Počítala jsem s tím, že tonikum pořádně ozkouším právě na dovolené, poněvadž doma mám tendenci produkty střídat a ne vždy se dokopu používat striktně jednu věc bez toho, aniž bych si pečování proložila jinou značkou. Tady jsem byla postavena před hotovou věc. Máš jednu vodičku, nemáš kam uhnout. Cha! Jinak ale tonikum zkouším skoro měsíc a půl, tedy dojmy a postřehy jsem si už stihla utřídit a k závěru jsem taktéž dospěla. Postupně se k němu prokoušu v textu.

Jestli mě něco na Mylo fascinuje, je to příběh Barb, zakladatelky a majitelky značky, která se dostala k výrobě kosmetiky skrz dárek od kamarádky – knížku o výrobě mýdel postupem, jakým mýdla vyráběly ještě naše babičky. To bylo v roce 2013. Od té doby Barb vlastnoručně vytváří nejen mýdla, ale i kosmetiku pro kompletní péči o pleť a tělo. Jo a taky u ní najdete i řadu pro zvířátka. Kteroužto kategorii mám u výrobců kosmetiky stále radši. Protože víte, jak – testovat šampon na sobě, to není umění. Ale ozkoušet ho třeba na kutínkovi – takovými recenzemi už se internet příliš nehemží. Akorát bych si pak musela odpustit tu hlášku „netestováno na zvířatech“ mezi výčtem pozitiv u kosmetiky… :-D

Zpátky k toniku. Proč byste ho vůbec mohli potřebovat? A k čemu je dobré? Osobně vnímám tonikum jako mezikrok mezi čištěním a péčí. Nejdříve pleť odličuju pomocí micelárky, olejového čističe, či jiného kousku podle nálady. Jakmile vatový tamponek zůstává bílý bez nečistot, sahám po toniku. Tím z pokožky odstraním „film“ odličovače, kůži zklidním a připravím na finální krok – krémy a séra. Zastávám názor, že kdybych moc chtěla (jakože nechci), vystačila bych si v pohodě s 1-2 univerzálními přípravky celkem. Protože kůže toho vážně nepotřebuje moc. Vyčistit a vyživit. Toť vše. Stačí jí dodat PRAVIDELNOU a kvalitní péči a ona se vám odvděčí stavem, kdy na make-up ani nepomyslíte. Ale jelikož se v kosmetickém pečování vyžívám a objevování nových kosmetických pokladů je jeden z mých největších koníčků, tuhle myšlenku ode mě uslyšíte spíš jen během debaty na téma „a nesleze mi obličej z ksichtu, když toho nepoužívám tolik, co ty?“

Jinak mimo to, že Barb vytváří vlastní kosmetické receptury, navrhuje i veškeré obaly, ve kterých k vám kosmetika doputuje. Podle ní je důležitý i celkový dojem a bez toho, aniž byste po lahvičce sahali s láskou a nadšením to dost dobře nejde. Nebo teda jde, ale není to pak taková psina, si denně pucovat obličej :-) Lahvička je z temně fialového (skoro až černého) skla. Pumpička je plastová a šroubovací – čili po vypotřebování si můžete flašku doplnit, čím uznáte za vhodné. Celá ta věc jde samozřejmě rozebrat, aniž byste u kontejnerů na tříděný odpad museli sahat po kombinačkách a pracně od sebe rvát jednotlivé kousky. Ještě k té pumpičce – není to ten typ „rozprašovací mlha“, ale dopřeje vám spršku jednoho proudu. Proto nedoporučuju stříkat přímo na obličej, ale je lepší jít přes vatový tampon, pokud si tedy nutně nepotřebujete vypláchnout oko proudem vody. Nebo tak.

Vůně mi u přivonění přímo k lahvičce připomíná kombinaci růže a čehosi květinově zastřeného. Asi bych v tom ani vzdáleně nehádala okurku, která je i na etiketě zmíněna jako jedna z hlavních ingrediencí. Po aplikaci na pokožku všechny vůně mizí a zůstává pocit, že jste si právě pleť opucovali čistou vodou. Pokožka je čistá, lesklá, rozjasněná, nepne, ani nelepí. Ideálně přichystaná pro krém.

Co se týče tvrzení, že by mělo tonikum vyplňovat jemné linie pleti… Já nějak nevím, tohle mi přijde trochu mimo. Kůže je na dotek fakt příjemná, měkká a vláčná, to všechno jo. Ale že by zmizely nějaké jemnější linky? Ne-e. V tomto se spoléhejte spíš na pitný režim, lednici narvanou ovocem a zeleninou a pořádné schrupnutí během noci. Kosmetika tu podle mě hraje až druhé housle a spíš bych pro tyhle účely sahala po sérech, olejících a krémech, než po toniku. Jo a po opalovacím krému.

Ačkoli jsem měla za to, že tu decku tonika spotřebuju během pár týdnů, sekla jsem se. Po měsíci a půl pravidelného používání jsem v půlce. Že by mě ta pumpička zas tak nutila šetřit? Čistě subjektivně jde o jedno z nejpříjemnějších tonik, které jsem kdy zkoušela. A ani mi nevadí, že není nikterak výrazně voňavé. Dělá, co má. V koupelně se hezky vyjímá. Značka je mi sympatická a vím, že za ní stojí konkrétní člověk. Složení je kvalitní. No není vo čem.

Abych nezapomněla – tonikum je svým složením vhodné pro všechny typy pleti. Pokud byste ale přesto zatoužili po něčem cíleně na mastnou pleť, můžete vyzkoušet variantu Jasmínová rosa. Je to kombinace jasmínu a grepu, což zní víc než lákavě :-) Sehnat se dají obě tonika v e-shopu vonimprirodou.cz – Růžová rosa za 429 Kč (100 ml), Jasmínová rosa za 419 Kč (100 ml).