REZENZE  - TYKOKOS od 2SIS

REZENZE - TYKOKOS od 2SIS

Všichni už jistě víte, že jsem velká milovnice všeho kokosového. A rozhodně nejsem jediná. Je to typická letní vůně, já si ji ale ráda užívám po celý rok a nikdy se jí asi nenasytím. Tentokrát mám pro vás pár tipů na kokosové kousky od slovenské značky 2SIS. Značka už funguje nějaký ten pátek a kokosová řada TYKOKOS není zrovna horkou novinkou, ale pokud máte rádi vůni kokosu, rozhodně ji doporučuji.
1.jpg

Tuhý šampon je primárně určen na suché a namáhané vlasy. Ale nevylučuje se použití i na jiný typ vlasů. Hodí se tedy na všechny typy. 
Obsahuje výtažky z kostivalu, který regeneruje strukturu vlasů a výtažek z kopřivy podporuje jejich růst a zabraňuje vzniku lupů. Bylinky jsou acerované  kvalitním olivovém oleji, aby si uchovaly veškeré účinné látky a vytěžilo se z nich maximum. Výtažek z mořské řasy dodá jemnost a hebkost. Šampon je 100% přírodní bez obsahu palmového oleje.  
Složení: tenzid z kokosového oleje, voda, olivový olej, extrakt z mořské řasy, kokosový extrakt, kostival, kopřiva, kaolin.
Sladká vůně šamponu je cítit i přes papírovou krabičku. Je dokonalá. Stejně sladce jsou pak cítit i vlasy po umytí. Šampon je z celé této trojky asi nejvíce provoněný. Šampon poměrně dobře pění. U tuhých šamponů si musíte osvojit techniku používání: někdo si jej namydlí v ruce jako mýdlo a s mydlinkami pak vlasy umyje, někdo se s ním mydlí přímo na hlavě, každému vyhovuje zkrátka něco jiného. Já si jej nejdříve krátce promydlím v navlhčených rukou, se vzniklou pěnou pak vlasy umyji a nakonec opláchnu vodou. Tento proces klidně několikrát opakuji, dokud nejsem s výsledkem spokojená a vlasy nejsou zcela čisté. 
Tuhý šampon můžete zakoupit na e-shopu Vonimprirodou.cz.
2.jpg
Dobrým doplňkem k šamponu je kondicionér. Já si poslední dobou na používání kondicionéru odvykla a většinou si vystačím jen s kvalitním šamponem. Tento kousek je ale pěkně hutňoučký, a tak ho lze použít i jako maska na vlasy. Jsem ráda, že má "tekutou" konzistenci, protože s tuhými kondicionéry nemám moc dobré zkušenosti. Nejprve jsem si myslela, že ho neumím používat a přehnala jsem to s množstvím, ale když jsem měla vždy po umytí mastné vlasy, na tuhý kondicionér jsem zanevřela.
Stejně jako tuhý šampon je určen na suché a namáhané vlasy. Má tedy podobné složení a účinky - vlasy pěkně uhladí, zhydratuje, ale nijak nezatíží. Stejně tak je 100% přírodní a bez palmového oleje. 
Složení: voda, olivový vosk, olivový olej, caprylis, kokosový extrakt, kostival, kopřiva, xantanová guma, konzervant - schválený Ecocertem.
Kokosový kondicionér je dostupný na e-shopu Vonimprirodou.cz tady.
3.jpg
Pravdou je, že kondicionér není zase až tak tekutý, jak jsem zmiňovala výše. Spíš je krémový. Nemusíte se ale obávat, že by vám nějak zamastil nebo slepil vlasy. i tady platí pravidlo, že méně je někdy více. Samozřejmostí je úžasná sladká kokosová vůně. 
4.jpg
Tělové máslo ze stejné řasy TYKOKOS je opravdu luxusní kousek. Hodí se na všechny typy pokožky, suchou i tu normální. Kombinace bambuckého másla, kokosového a mandlového oleje pokožce zajistí výživný přísun látek, který ji obnoví a zregeneruje. Vše je doplněno kapkou kokosového extraktu, což máslu dodá neodolatelnou sladkou vůni. 
5.jpg
Konzistencí připomíná ztuhlý kokosový olej, ovšem při styku s pokožkou začne po chvilce roztávat. na první pohled je hutný, ale pokožka si s máslíčkem dobře poradí a lehce ho vtáhne dovnitř. Nebudete mít pak žádný mastný pocit a dlouho čekat, až se do pokožky zcela vstřebá.  
6.jpg
Složení: bambucké máslo, mandlový olej, kokosový olej, vitamín E, kokosový extrakt, kaolin.
Když se pozorněji podíváte na složení výše uvedených produktů, zjistíte, že je velmi jednoduché a i z několika mála surovin se dá vyrobit kvalitní a voňavý produkt. 
Tělové máslo můžete zakoupit na e-shopu Vonimprirodou.cz. Koukala jsem se i na jiné řady této značky a ta kokosová mě zaujala ihned. Neříkám, že malina nebo levandule je špatná, ale kokos je zkrátka kokos a všichni milovníci kokosu si určitě přijdou na své.
Máte také rádi kosmetiku s kokosem? Jaká je vaše nejoblíbenější? Budu ráda za vaše "kokosové" tipy.