Recenze   LEVANDULOVÁ MICELÁRNÍ VODA MYLO

Recenze LEVANDULOVÁ MICELÁRNÍ VODA MYLO

Micelární vody mi doma nesmí nikdy chybět, je to jeden krok z mé večerní odličovací rutiny.  Takže ,když přišla nabídka z eshopu Voním přírodou, zda nechci vyzkoušet novinky od mé milované značky Mylo, nezaváhala jsem ani minutu. Nějakou tu přírodní micelární vodu už jsem doma měla,ale vždy jsem zatím byla zklamaná a vede u mě v koupelně Garnier ( klasicky růžová ) a Bioderma ( také růžovka ), tak jsem byla zvědavá jak si s tímto úkolem poradí Mylo.

levandule2.JPG

Základem této přírodní levandulové vody je hydrolát z Levandule úzkolisté a extrakt z okurky, díky těmto látkách je voda vhodná pro všechny typy pleti a neměla by vysušovat. Nemusí se smývat -  tedy to je ofiko info na všech mickách ,které kde koupíte,ale už ode mě asi víte, že všechny micelární vody z pleti smýváme i tyto přírodní. Vše co má nějak odličovat by na pleti nemělo zůstat! Na pleti má zůstat až tonikum, hydrolát samotný, květinová voda apod.

levandule.JPG

Levandule je známá svými zklidňujícími a hojivými vlastnostmi, také tím, že je antiseptická a dokáže si poradit jak s pupínky tak i třeba s ekzémem. Okurka zase osvěžuje, jemně čistí a projasňuje díky vitamínu C. Zmírňuje otoky, takže se nebojte vodičku použít i na oční okolí. Celé složení si můžete prohlédnout níže.

Složení: Lavandula Angustifolia Flower Water, Glycerin, Aqua, Cucumis sativus (Cucumber) Fruit Extract Aqua, Sodium Levulinate, Sodium Anisate, Decyl Glucoside (sustainable, derived from sugar and corn), Pentylene Glycol (plant based, natural, palm-free, ECOcert), Sodium Lactate, Magnesium Sulfate, ALLANTOIN, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, Sodium Phytate + Alcohol (ECOcert), Linalool.

Levandulová micelární voda je balená jako téměř všechny produkty Mylo v tmavém skle s krásnou a jednoduchou etiketou. Miluji tyhle jejich luxusně působící obaly, to je prostě nádhera. Co neskutečně oceňuji je nápaditá pumpička, nejedná se o sprej ,ale o pumpičku,kterou rychle a snadno dostanete ven tak akorát produktu. Žádné půlhodinové dolování ze spreje jako u některých vod. Aplikuji na tamponek a poté až na pleť. Ihned po prvním použití mě trošku do nosu praštila zvláštní vůně, kombinace levandule a octové vody, nic moc příjemného,ale při dalším použití již bylo aroma příjemnější a jemnější. Nic tedy co by mi vadilo,ale na druhou stranu ani nic extra nádherného :) Tím, že se produkt,ale smývá mi vůně nepřekáží.

Při nanášení je aplikace příjemná, nic mě nepálí a ani jinak nedráždí, při přejíždění tamponkem po pleti cítíte jemné nenápadné pěnění. Co do odličování je tohle slaboučké a na odličování naprosto nevhodné. Na co je ,ale voda skvělá je na ranní čištění pleti, jako první pokožku opláchnu vodou a poté precizně dočistím touhle mickou a opět opláchnu. Už i po takto krátké aplikaci i působení je pokožka neskutečně hladká, jemná a prozářená. Jsem hodně překvapená jak produkt dokáže i za takovou chviličku co jiné ne. Takže ano i když neodličuje , tak si ho po      do-potřebování určitě koupím znovu , protože na ranní čištění pleti je to jednička! Osobně doporučuji pro všechny typy pleti, vyjma extrémně suché. 

levandule_1.JPG

Shrnutí:
Plusy:
+ po aplikaci je krásně jemná pokožka
+ ideální na ranní čištění pleti
+ stačí malé množství
+ přírodní složení
+ nedráždí
+ krásný obal

Mínusy:
- téměř vůbec neodličuje
- zvláštní aroma

Hodnocení na odličování klasické : 1/10
Hodnocení na ranní dočištění pleti: 10/10