Recenze tuhý šampon NutriShamp a kondicionér Nutrieeze  Soaphoria

Recenze tuhý šampon NutriShamp a kondicionér Nutrieeze Soaphoria

Krásné sobotní poledne :) 
je právě 10 hodin, kdy sedím v křesle, vedle sebe mám kávu s medem, vybírám dárky na Vánoce, celý barák poklizený a u toho ještě píši tuhle recenzi. Sice s malým zpožděním, než jsem počítala, ale přece! Ne všechno jde vždy podle plánu. 
%25C5%25A1ampon%2Ba%2Bkondicioner%2Btuhy

Ber tohle jako výmluvu nebo ne, to už nechám na tobě, ale důvod menšího zpoždění téhle recenze je i to, že jsem oba produkty chtěla opravdu pečlivě otestovat. Jedná se totiž o produkty, které jsem zkoušela úplně poprvé! Jak jsi už podle názvu mohla poznat, tak se jedná o tuhý šampon a tuhý kondicionér. Oba produkty jsou od stejné značkou a tou je Soaphoria, což je značka, která je od našich sousedů. Zabývá se výrobou přírodní a organické kosmetiky. Jejích základní složení jsou rostlinné oleje, vody, extrakty, jíly, minerály, éterické oleje, med, včelí vosk, vitamíny a koenzym Q10. Žádný z produktů neobsahuje ropné deriváty, emulgátory, barviva, palmový olej, konzervanty ani umělé parfémy. Takže bych řekla, že složení má na jedničku s hvězdičkou. Navíc jsou vyráběny ručně a to já oceňuji nejvíce! Pokud se chceš o této značce dozvědět víc, tak si o ní můžeš přečíst TADY
%25C5%25A1ampon%2Ba%2Bkondicioner%2Btuhy
Co tuhý šampon slibuje?
- vhodný pro suché, namáhané a poškozené vlasy
- čistí a ošetřuje 
- navrátí pevnost a pružnost 
- zjemňuje a hydratuje do hloubky
- vlasy jsou poté poddajnější, snadněji se rozčesávají a jsou chráněny před vysušením
%25C5%25A1ampon%2Ba%2Bkondicioner%2Btuhy

Začnu hezky postupně, jak se produkty používají. Pochopitelně napřed u umytí vlasů použiji šampon, tedy recenzi začneme šamponem. Já šampon měla v papírové krabičce, což je takové hezké a nečekala jsem to, protože na e-shopu Voním přírodou je šampon vyfocen v pytlíčku. Na krabičce je nalepená etiketa, ze které se dozvíš, co se v ní ukrývá a z kolika % je produkt organický. Složení bohužel na krabičce není, ale najdeš ho na stránkách e-shopu.
Všechny vlastnosti šamponu jsem již zmínila v tom, co slibuje, takže zbytečné to vypisovat znovu. Tento má tak skvělé složení, že je vhodný i pro vegany! Zvolila jsem tento druh šamponu, protože své vlasy vystavuji skoro denně vysokému teplu. Také mě hodně zaujal barvou, která je až jedovatě zelená a ta vůně je dokonalá. Úplně z vůně srší příroda a čistota. Na první mytí jsem se velmi těšila, ale částečně i obávala, abych šampon použila dobře a jak na něj vlasy budou reagovat.

Teď se přesouváme k tomu mytí s tuhým šamponem, což je přeci nejdůležitější :) Vlasy jsem pořádně umyla vodou, jak jsem zvyklá, aby se dobře nasákly. Poté jsem vzala do ruky šampon a celý tvar vtírala do vlasů i pokožky. Zkusila jsem více variant, ale nejvíce mě vyhovovala tato. Musíš počítat s tím, že tohle mytí trvá déle, jak to s klasickými šampony, ale ne o moc. Postupně (celkem rychle) jak si na oba tuhé produkty zvykneš a dostaneš to do ruk, tak to jde jako po másle! :-D I holky na praxích si zvykly a mytí mých vlasů jim jde rychle. Vše je o zvyku!

Vlasy jsem šamponem umývala 2x jak jsem zvyklá. Při prvním mytí je to trošku delší, protože šampon tolik nepění, jak bych chtěla. Ale při druhém mytí je to mnohem lepší a pěna se vytvoří. Nepočítej ale s tím, že budeš mít tolik bohaté pěny, jako při normálních šamponech! Šampon má 60 gramů a mě vystačí na cca 10 umytí, ale já mám dlouhé vlasy skoro až po zadek a hlavně husté.
%25C5%25A1ampon%2Ba%2Bkondicioner%2Btuhy

Rozdíl na vlasech jsem zaznamenala hned u smývání šamponu. Vlasy byly jemnější, ne tolik zatěžkané, protože nebyly obalené těmi látkami, co jsou obsažený v ostatních šamponech. No a nesmím zapomenout nezmínit, že dokonale voněly přírodou. Šampon se skvěle postaral o to, aby byly čisté a připravené k dalšímu kroku, kterému se dostáváme nyní. 
%25C5%25A1ampon%2Ba%2Bkondicioner%2Btuhy

Co tuhý kondicionér slibuje?
- vhodné pro suché a poškozené vlasy
- regeneruje do hloubky a vpije se do vlasů i pokožky hlavy
- nádherně vlasy provoní
- vlasy jsou poddanější, snadněji se rozčesávají a lépe se tvarují
tuhy%2Bkondicioner.JPG

Po použití šamponu jde na řadu tuhý kondicionér, který jsem měla v té samé papírové krabičce. Také voní moc příjemně. Má jinou strukturu již na pohled, takže se mi do vlasů hůř dával, ale po více použití to s ním jde lépe. Pochopitelně vydrží déle, jak šampon. Do vlasů jsem ho nanášela úplně stejně, jako jeho předešlého kolegy. Spojením vůně ze šamponu a kondicionéru se stala velmi příjemná a originální vůně. Vlasy po použití byly hned hebké a šly hezky rozčesat.

Na závěr bych chtěla ještě napsat, jak na mě vlasy působily po použití obou tuhých produktů. Mé vlasy jsou po mytí těchto produktů úplně jiné, než dříve a to můžu s čistým svědomím říct. Umývám si je sice stejně, jako dříve tedy 3x do týdne, což i tak je slušné. Ale jsou krásně hebké, lesklé, vyživené, nejsou obalení žádnými špatnými látkami, takže jsou přirozené a hned po umytí mi jde vytvořit culík. Z čeho jsem ale nejvíce nadšená, tak to je, že nezatěžují mojí pokožku a od mala mám problém s velmi suchou pokožkou (kdy mi kožní řekla, že mám dermatitidu). Díky těmto produktům po dermatitidě není ani zmínka. Jak jsem psala o tom, že i holky na praxích si zvykly, tak jsem několik holek nalákala na tyto dva produkty natolik, že je také plánují vyzkoušet :)

Tuhý šampon stojí 197 Kč a tuhý kondicionér 147 Kč